WESTERN NORTH CAROLINA ARCHERY CIRCUIT INDIVIDUAL STANDINGS 2019
.
CORRECTED FINAL CLASS 6 & 21 6/15/19 PAGE  1 FINAL REPORT NO. 10 JUNE. 11, 2019
TOTAL MAY, 7, APR., 8, JUNE. 11, MAR. 13, APR., 29
RANK CLASS AND NAME AFFIL. POINTS KEOWEE W.C.B. T.A.B. BLUE RDG. SO. MTN.
CLASS NO. 1  ELEM. BOYS TRADITIONAL BLUE RDG. 561 115 131 43 165 107
1 DUNCAN  DOUGLASS
CLASS NO. 2 ELEM. BOYS SCH. COMP. FIXED PINS
1 CHASE  ABERNATHY UNAF. 1157 238 217 225 245 232
2 GREGORY TICE SO. MTN 1057 200 210 195 233 219
3 JON DELLINGER UNAF. 1041 188 226 210 212 205
4 TANNER LERNING UNAF. 0 134 134 141 0 0
CLASS NO. 2 ELEM. GIRLS COMP. FIXED PINS
1 ANZLEE  KILBY SO. MTN 1032 228 218 137 215 234
CLASS NO. 3 BOYS ELEM.COMP. ONLY
1 ELI  LINEGERGER SO. MTN 0 0 0 0 0 215
CLASS NO. 5 MIDDLE SCH. BOYS COMP. FIXED PINS
1 COLIN MILLER BLUE RDG. 1119 222 221 211 223 242
2 CALEB YATES UNAF. 1110 214 216 219 227 234
CLASS NO. 5 MIDDLE SCH. GIRLS FIXED PINS
1 CARMEN  NEWTON SO. MTN 0 0 0 224 0 207
CLASS NO. 6 MIDDLE SCH. BOYS COMPOUND OPEN
1 JACOB  CHANDLER W.C.B. 0 218 177 203 245 0
2 CAMERON  BURGESS UNAF. 0 0 0 0 249 0
3 WYETT  GOSSETT UNAF. 0 82 0 0 0 0
CLASS NO. 6 MIDDLE SCH. GIRLS COMPOUND OPEN
1 EMMA  LINEBERGER SO. MTN 0 0 0 228 235 248
CLASS NO. 7 HIGH SCH. BOYS COMP. FIXED PINS
1 ZEB  SWEET UNAF. 1157 202 229 246 239 241
PAGE NO. 2 FINAL REPORT NO. 10 JUNE. 11, 2019
CLASS NO. 8 HIGH SCH. GIRLS COMPOUND OPEN
1 KATE  MILLER BLUE RDG. 1236 264 242 230 250 250
2 PAYTON  GOFORTH UNAF. 1157 221 249 226 231 230
CLASS NO. 9  WOMEN'S TRADITIONAL
1 MEGAN  SPROUSE BLUE RDG. 0 0 135 0 109 124
2 DIANNE  FRISBEE BLUE RDG. 0 0 164 0 209 0
CLASS NO. 10 MEN'S TRADITIONAL RECURVE
1 RUSS SAMOL UNAF. 1135 219 234 221 225 236
2 JOHNNY  HYATT BLUE RDG. 1053 199 198 218 224 214
CLASS NO. 11 MEN'S TRADITIONAL LONGBOW
1 MARK SAMOL UNAF. 1019 204 189 187 223 216
2 CECIL  HALL BLUE RDG. 0 0 129 0 176 210
3 SCOTTY  WAGNER BLUE RDG. 0 0 0 0 198 0
CLASS NO. 12 MODERN TRADITIONAL
1 EMMEA   WILKIE W.C.B. 0
CLASS NO. 14 BEGINNING HUNTER
1 THOR  JONES W.C.B. 0 0 206 219 214 218
2 JAMES  PAYNE UNAF. 0 207 0 0 0 0
CLASS NO. 15 MEN'S UNLIMITED BOWHUNTER
1 LAMAR  MATHIS UNAF. 1209 242 240 246 231 250
2 DANA  KELLY KEOWEE 1205 255 239 240 231 240
3 STEVEN  BRANK BLUE RDG. 882 163 170 175 180 194
4 PHIL  COLE BLUE RDG. 0 206 0 220 223 0
5 CHRIS  GRIFFIN BLUE RDG. 0 206 0 204 203 0
6 TYLER  LUNSFORD UNAF. 0 218 0 0 221 0
CLASS NO. 16 SENIOR'S
1 BO  SWANN BLUE RDG. 1257 246 252 248 255 256
2 STACY  HUDSON SO. MTN 1191 242 221 232 248 248
3 MIKE  O'SULLIVAN SO. MTN 1159 240 221 225 233 240
4 TOM SWEET UNAF. 856 231 209 203 213 208
5 ERIC  HESTER SO. MTN 0 0 243 0 222 240
6 GARY  MELTON UNAF. 0 188 0 0 177 0
PAGE 3 FINAL REPORT NO. 10 JUNE. 11, 2019
CLASS NO. 17 SUPER SENIOR 65 & UP
1 EMMETT  TYREE KEOWEE 0 227 0 234 0 0
CLASS NO. 20 WOMEN'S KNOWN YARDAGE 40
1 ANGIE  FRANKLIN UNAF. 1113 230 213 216 218 236
2 MELISSA  HORTON UNAF. 0 0 191 0 186 0
3 ALLISON  GUEST UNAF. 0 0 208 0 0 193
CLASS NO. 21 MEN'S KNOWN YARDAGE 40
1 MICHAEL  TURNER UNAF. 1224 252 219 252 255 246
2 JEFF  FRANKLIN UNAF. 1204 249 242 236 231 246
3 JAMIE  NELSON UNAF. 1185 251 237 236 227 234
4 BENJAMIN  MATHIS UNAF. 1183 237 241 241 224 240
5 TRAVIS  GEORGE UNAF. 1137 229 233 225 220 230
6 ADAM  SHELTON UNAF. 1086 212 218 196 221 239
7 TYLER  MEADOWS BLUE RDG. 0 0 0 228 0 0
8 KEITH  GUEST UNAF. 0 227 202 213 0 0
9 JARRETT  GUFFEY SO. MTN 0 0 0 0 0 0
CLASS NO. 22 MEN'S KNOWN YARDAGE 50
1 LANDON  STANDISH SO. MTN 1222 237 231 233 254 247
2  IVEY  WILKIE W.C.B. 1152 237 243 237 206 229
3 BRANDON  FLYNN UNAF. 1136 216 237 225 230 228
4 JEROME  WILKIE W.C.B. 1060 215 224 208 189 224
5 RUSSELL  FRIEND BLUE RDG. 0 0 0 0 224 0
6 RYAN  TODD UNAF. 0 0 0 227 0 0
7 TRAVIS WENZEL UNAF. 0 0 0 213 0 0
CLASS NO. 24 MEN'S MONEY
1 KEITH  CHAPMAN SO. MTN 1243 240 244 254 253 252
2 JOSHUA  WARREN W.C.B. 0 241 0 213 209 0